Slovníček

Naše posádka na třech jezech napříč Prahou. Foto: Kryštof Hamouz
  • CPT = kapitanát / vedoucí. Momentálně je nás 13.
  • Kapitánka – hlavní vedoucí celého oddílu. Jsou to Ginny a Čekanka
  • Lodivod – vedoucí, podílí se na vedení oddílu
  • Kormidlo a Háček vedou družinku. Háček za světlušky a kormidlo za skautky.
  • Člunař a plavčík – zástupce kormidla / háčka.
  • PVC – povinné věci na schůzku nebo na výpravu
  • HYPO – hygienické potřeby
  • SPAPO – věci na spaní

Tradiční akce

• ZAHAJOVÁK: úplně první výprava oddílového roku, obvykle na konci září. Společná s klukama z 8. a 21.
  • DISK: výprava na které hrajeme turnaj v diskhandu (oddílová hra, podobná frisbee). Společná s 8. a 21.
  • VEČERNÍ HRA: celovečerní hra po Hradčanech s klukama. Místo schůzky. Obvykle v listopadu.
  • NADÍLKA: výprava kde slavíme oddílové vánoce. Obvykle poslední víkend před vánočními prázdninami. Na schůzce před nadílkou vždy pečeme cukroví.
  • OCHOTNÍCI: výprava, kam jedeme společně s 8. a 21. oddílem. Sobotní večer vždy patří hraní ochotnických divadel, která nacvičujeme od ledna. Na divadla jsou zvaní i rodče. Buď o pololetních prázninách, nebo kolem jejich termínu.
  • VODA S KLUKAMA: každý rok máme jednu vodu společnou s klučičíma oddílama. Světlušky jedou s vlčaty z 8. a skautky se skauty z 21.
  • TERASY: závody smíšených týmů z našich tří oddílů po petřínských schodech. Místo schůzky.
  • SMRŤÁK: akce pouze pro skauty a skautky. Jde o zhruba 50 kilometrový noční pochod, který nabízí možnost zkusit překonat sám sebe.
  • PPPPPP: poslední podnik před prázninami plný překvapení. Jednodenní akce pouze pro světlušky.
  • PŘÍPRAVKA: poslední víkend před koncem školního roku stavíme s pomocí rodičů náš tábor
  • TÁBOR: vyvrcholení celého roku. Pro světlušky na 14 dní, pro skautky na 3 týdny (1 týden potábor).